glowna O klubie
Relacje Najblizsze plany
Kurs OT Forum
Kaszubska Włóczęga Sukkub
Puchar GDAKKA Sniegolazy
Dolacz do nas Szlak Zrodla Marii
Lista Klubowa Panel Uzytkownika
Odznaki PTTK Zasoby

Logo AKK GDAKK

SSPG

PTTK


tuttu

Coltex Dakar

Roberts


Kurs fotografii


Eko-Kapio


Radio Sar

Relacje z imprez
Pierwszy Dzień Wiosny
termin: 21.03.2007
sezon: Wiosna 2007
1173905486
Autor tekstu: Adam Kępa
Autor zdjęć: Marta&Adam Kępa, Maciek Rynkiewicz, Mariusz Kulczycki, Piotr Daukszewicz, Baszan

Na przekór prognozom, jak co roku, twierdząc, że tradycja to rzecz święta, robimy Marzannę i wierząc w jej moc odstraszania frontów niżowych zrywamy się o nieludzkiej porze (5.00) w celu ujrzenia (zapewne) pięknego wschodu słońca.
Jednak nie ma co narzekać! Przynajmniej nie padał śnieg z deszczem jak w zeszłym roku, a i nasza Marzanna była jedną z lepszych lasek w historii Klubu - oczywiście w kategorii: Marzanna ;P
Spotkaliśmy się na parkingu przed zamkniętym molo w Orłowie. Super niespodzianka, ale co tam! Powietrze świeże, podeszczowe, przesycone jodem, nastroiło pozytywnie. Szybko osiągnęliśmy Klif Redłowski, co by popodziwiać jeszcze większą przestrzeń pokrytą mgłą. Szopen wtargał na górę parę kieliszków do szampana i Sprite’a więc uczciliśmy ten wyjątkowy –a jakże!- moment w tym roku. By utrwalić tą chwilę Mariusz rozstawił statyw, więc całą chmarą rzuciliśmy się do montowania stanowisk do wykonania grupowej foty.
Pojawił się tez pomysł, by nie palić naszej Marzanny tylko zrzucić jakiś kijaszek z Klifu gwoli tradycji. Ostatecznie jednak zeszliśmy na parking, mijani przez tabuny szkolnych grup zorganizowanych brnących zapewne na wschód słońca ;]. Nie udało nam się przeniknąć na molo jednak, po znalezieniu dogodnego dojścia do morza, zabraliśmy się ochoczo do rozgrzewania Marzanny na suchym lądzie. Na początku, nie szło to zbyt żwawo, Kaja już się ucieszyła, że zdobędzie koszulkę noszona przez skazaną. W końcu jednak się udało i rozjaśniło się oblicze naszej pochodni. Potem poszło już gładko.
zdj1
zdj2
zdj3
zdj4
zdj5
zdj6
zdj7
zdj8
zdj9
zdj10
zdj11
zdj12
zdj13
zdj14
zdj15
Komentarze wyjazdu