glowna O klubie
Relacje Najblizsze plany
Kurs OT Forum
Kaszubska Włóczęga Sukkub
Puchar GDAKKA Sniegolazy
Dolacz do nas Szlak Zrodla Marii
Lista Klubowa Panel Uzytkownika
Odznaki PTTK Zasoby

Logo AKK GDAKK

SSPG

PTTK


tuttu

Coltex Dakar

Roberts


Kurs fotografii


Eko-Kapio


Radio Sar

Relacje z imprez
GDAKKi wspierają szlachetną paczkę!
termin: 10-12-2014
sezon: Jesień 2010
matoczkin694204253
Autor tekstu: Sabina Snoch
Autor zdjęć: Adam Specht

Mineło już sporo czasu od momentu, gdy zaproponowałam Wam współprace ze Szlachetną Paczką. Teraz, gdy emocje opadły, a burzliwy okres świąteczno- noworoczny poszedł już w zapomnienie postanowiłam pokusić się o skromną relacje z tego, czego razem dokonaliśmy.

Akcja zaczeła się 24 listopada. Poprzeczka była dość wysoko, ponieważ rodzina której przygotowywaliśmy paczke miała wiele potrzeb do spełnienia. Były to nie tylko środki czystości i żywność ale również łóżko rehabilitacyjne dla osoby niepełnosprawnej. Byłam pełna obaw jednak dzieki Wam szybko poszły w zapomnienie. Już po trzech dniach zbiórki uzbieraliśmy 250zł, a akcja cały czas się rozkręcała! Po kilku dniach dołączyła do nas przemiła i urocza wolontariuszka Szlachetnej Paczki, która wykazała się ogromną pomocą i wsparciem podczas szukania odpowiedniego łóżka. Dodatkowo postanowiła do nas dołączyć i zaprosiła swoich znajomych do naszej akcji. Zasypywaliście mnie dziesiątkami wiadomości. „Czy dużo jeszcze brakuje, żeby kupić to łóżko?”- dopytywaliście, chociaż sama nie znałam odpowiedzi.
Przelewy wpływały, a produkty żywnościowe i środki czystości przynosiliście kilogramami!

Aż w końcu, 8 grudnia, mogłam Was poinformować, że uzbieraliśmy potrzebną kwote.
Uzbieraliśmy 2261,85zł. Dzieki temu udało nam się kupić nie tylko, łóżko ale również spełnić inne, mniejsze, potrzeby rodziny. Były to miedzy innymi: Garnek, pościel (nawet dwa komplety), reczniki (2 ogromne, jeden mniejszy), patelnia. Dokupiliśmy wszelkiego rodzaju środków czystości i żywność, której zabrakło podczas zbiórki.
W środe 13 grudnia, dzieki pomocy najlepszego taty na świecie (to moja subiektywna ocena) udało nam się zrobić ostatnie zakupy, odebrać zamówione łóżko i razem z wolontariuszką zawieść paczke bezpośrednio do (jak się później okazało) ciepłej i sympatycznej rodziny.

Rozmowa trwała długo, było odpakowywanie prezentów. Ogromna radość z paczki i całe mnóstwo wzruszeń. Marta, dla której kupiliśmy łóżko, okazała się cudowną osobą. Szczerą, ambitną i pełną pasji dziewczyną, której hart ducha zdumiewa mnie do dziś. Szczególne wrażenie zrobiły na niej upominki z motywem delfinów, które uwielbia.

Na koniec chciałam Wam wszystkim podziękować. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, dobroduszności i otwartości na nowe inicjatywy osiągnęliśmy wielki sukces. Jestem dumna z tego, że miałam okazje współpracować z takimi ludźmi jak Wy!
zdj1
Sortujemy i pakujemy to, co przynieśliście na jedną ze zbiórek
zdj2
Ładujemy ostatnie kartony
zdj3
Ogrom kartonów. A to nie wszystkie!
zdj4
W podziękowaniu za współprace dostaliśmy od Szlachetnej Paczki kilka drobnych upominków
zdj5
Zdjecie z Martą jej mamą i wolontariuszką
zdj6
Zdjecie wykonane na ostatniej zbiórce. Zostało dołączone do kartki z życzeniami dla rodziny
Komentarze wyjazdu
Kamil Jachimowski
Kamil
klubowicz
3480402   hybryd87@o2.pl   
!!!!!!!!!! :: 2015-01-21 09:02:14
OLBRZYMIE BRAWA I GRATULACJE ZA WSPANIĄŁĄ POSTAWE I SUKCES ! PIĘKNA AKCJA ! BRAWA!