glowna O klubie
Relacje Najblizsze plany
Kurs OT Forum
Kaszubska Włóczęga Sukkub
Puchar GDAKKA Sniegolazy
Dolacz do nas Szlak Zrodla Marii
Lista Klubowa Panel Uzytkownika
Odznaki PTTK Zasoby

Logo AKK GDAKK

SSPG

PTTK


tuttu

Coltex Dakar

Roberts


Kurs fotografii


Eko-Kapio


Radio Sar

O klubie
O klubie | Zarząd Klubu | Historia Klubu | Misja i Statut |
Co robimy? Kim jesteśmy?
Jesteśmy jednym z najbardziej prężnych klubów turystycznych Politechniki Gdańskiej funkcjonujących w ramach OS PTTK. Działamy od 1968 roku. Od ponad 43 lat zrzeszamy studentów i młodych absolwentów, których łączy pasja wspólnego podróżowania po regionie, kraju i świecie. Nasza aktywność dotyczy przede wszystkim wędrówek pieszych, jednakże klub stara się być jak najbardziej wszechstronny. Mamy speców od wycieczek rowerowych, górskich, eksploracji, spływów kajakowych, trochę ludzi od żeglarstwa, miłośników nurkowania, maniaków pojazdów terenowych i wielu wielu innych. Członkowie naszego klubu przygotowują wiele wyjazdów wakacyjnych po całym świecie. W ostatnich latach zorganizowaliśmy m. in. wyjazdy w Gorgany, Czarnohorę, na Krym, w Karpaty i Bukowinę rumuńską, do Słowackiego Raju, Albanii, Gruzji, Turcji, wszystkie polskie góry i mnóstwo innych na które nie starczy tu miejsca. Osoby z naszego klubu uczestniczyły również w wielu indywidualnych przedsięwzięciach (np. wyprawa na Kaukaz, Wietnam i Indie).

Jednym z podstawowych zadań klubu jest umożliwienie studentom poznania zasad organizowania imprez turystycznych. Kurs Organizatora Turystyki organizujemy dwa razy do roku. W każdej edycji uczestniczy kilkudziesięciu słuchaczy. Wykłady prezentowane są przez extraciekawe osobistości a dodatkowo raz na jakiś czas zapraszamy supergwiazdy turystyki. Osoby, które przejdą szkolenie trafiają do grona naszych klubowiczów.

Tworzymy zgraną paczkę przyjaciół. Oprócz cotygodniowych spotkań klubowych, spędzamy wspólnie czas na wielu rajdach turystycznych, bawimy się razem na różnych imprezach (biesiady przy gitarze, dyskoteka, kino, koncerty, wspólne piwo :)). Klub posiada wiele tradycji, jednym z nich jest np. obchodzenie Świąt wspólnie w niepowtarzalnym górskim otoczeniu.

Dla wielu absolwentów - dawnych klubowiczów, AKK GDAKK pozostał na zawsze w pamięci jako symbol niezapomnianych wypraw i zwariowanych imprez z okresu studiów a także miejsce zawarcia niezłomnych przyjaźni.

Dołącz do nas, a przekonasz się jak niepowtarzalny jest smak przygody, jak zwariowane może być życie studenta :). To bardzo proste, po prostu wpadnij do nas na rajd lub spotkanie klubowe. ZAPRASZAMY !!!
 
Nasz Adres:  ul. Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk
E-mail:  akkgdakki@gmail.com
w sprawach kursu OT kursturystyki@gmail.com
Internet:  http://www.akk.pg.gda.pl/

Klub turystyczny AKK GDAKK jest studencką pozarządową organizacją niekomercyjną (non-profit) działającą przy Oddziale Studenckim PTTK w Gdańsku i Politechnice Gdańskiej (Sygn. Akt Rej. St. 963; Regon 191078910;).

Działalność obejmuje turystykę kwalifikowaną pieszą, rowerową, górską, kajakową i inną. Organizujemy rajdy w rejonie Pomorza, obozy - zarówno w górach i innych rejonach Polski, wspólne wyjazdy zagraniczne oraz szereg innych tradycyjnych imprez. Prowadzimy jesienią i wiosną szkolenie na organizatora turystyki PTTK.